TR
Hakkımızda
Hakkımızda
Tutku ve sorumlulukla yapılan her iş bir başyapıttır

MARSAN KROM, 2005 yılında Ünal Sandalcı tarafından kurulmuş ve ticari faaliyetlerine başlamıştır. Genel Müdürümüz, ABS krom kaplama sektöründeki kurumsal firma boşluğunu fark ederek 2012 yılının Nisan ayında yeni bir iş dalı olan ABS krom kaplama sektörüne yatırım yapmaya karar vermiştir. Firmamız, 2017 yılının şubat ayından bu yana Manisa Organize Sanayi Bölgesi 3.Kısımda yerleşik olup, 6.000 m² alan üzerinde, 4.000 m² kapalı üretim alanı tesislerinde faaliyetlerine devam etmektedir.

En yeni teknoloji kullanılarak başta otomotiv sektörü ve beyaz eşya sektörü olmak üzere ve plastik üzeri krom kaplamanın kullanıldığı tüm sektörlere en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunabilmek amacıyla organize olmuştur. Bu bağlamda, krom kaplama tesisi, Yarıparlak / Parlak / Mikroporoz Nikel ve Saten Nikel proseslerini bünyesinde barındırmaktadır. Ek olarak kaplama tesisinde Krom+6 banyosunun yanı sıra, daha çevreci ve otomotiv sektörünün tercih edilen banyosu olan Krom+3 banyoları da bulunmaktadır.

MARSAN KROM kendi konusundaki üretim proseslerini bütünleşmiş (plastik üretimi, kaplama) olarak yapabilmekte, dolayısı ile de kalite ve maliyetlerinde çok rekabetçi bir avantaja sahip olabilmektedir. İşletmemiz içerisinde 90 ton , 200 ton, 250 ton, 260 ton (2 ad.) ve 500 ton olmak üzere 6 adet plastik enjeksiyon pres makinemiz yer almaktadır. Ek olarak enjeksiyondan çıkan ürünlerimizi ölçebildiğimiz CMM ölçüm cihazı da firmamızda bulunmaktadır.

Tesisimizde kaplama işlemini yaptığımız ürünlerin tüm kalite kontrollerini, Termal Cycle, Salt-Sprey Test, Thickness Measurement Test, İklimlendirme Kabin Testi vb. gibi testleri yapabileceğimiz gerekli ekipmanlara sahip olduğumuz bir laboratuvarımız bulunmaktadır.

Firmamızın satış hedefi, müşteri profilini çeşitlendirmek ve bu doğrultuda başta otomotiv, beyaz eşya, banyo ekipmanları pazarlarında önde gelen tedarikçilerden biri olmaktır. Ayrıca ihracat sektöründe emin adımlarla ilerleyen firmamız bu yöndeki çalışmalarına devam etmektedir.

Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe krom kaplamalı ürünlerin dekoratif ve albenili olması, metale göre form vermenin daha kolay olması, plastiğin hafif olması gibi sebeplerle hedef pazarlarımız sürekli genişlemektedir ve gelecekte de bu büyümenin aynı hızla artacağına inanıyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı otomotiv ve beyaz eşya sektörüne kurumsal bazda kaliteli servis ve ürün sağlayarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen firmaları arasına girmek en büyük hedefimizdir.

Bu yolda ilerleyebilmek;

  • Müşterinin istediği kalitede ürün/hizmeti sunmakla,
  • Ürünü/hizmeti rekabet edebilir fiyata üretmekle,
  • Zamanında piyasaya sunmakla,

gerçekleşebilecektir.

MİSYON

Krom kaplama ve enjeksiyon baskı faaliyetlerimiz ile kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarını, girişimci bir anlayışla en hızlı ve doğru biçimde analiz edip, ihtiyaca uygun ürün ve çözümlerle en doğru zamanda buluşturmak, müşterilerimiz nezdinde vazgeçilmez bir çözüm ortağına dönüşmek, kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, paydaşlarımıza olan sorumluluğumuzu gerektiği şekilde yerine getirmektir.

VİZYON

Ulusal ve uluslararası pazarda güvenilen ve tercih edilen bir kuruluş olmak,

Üretim ve hizmet kapasitesi ile ön plana çıkan krom kaplama tesislerinden biri olmak,

Markası ile pazarda müşteriler tarafından bilinen ve benimsenen bir kuruluş olmak,

Krom kaplama dendiğinde akla gelen ilk isim olmak,

Kalite prensiplerimizden vazgeçmeden otomotivden beyaz eşya ya insanın olduğu her alana dokunmak ve burada var olmak.

Dünyada Marsan

Avrupa’nın plastik kaplama sektöründeki sayılı firmaları arasına girmeyi başararak % 65 lik bir ihracat oranıyla , pazarda önemli bir rol oynamaktayız.

Hakkımızda
Brezilya
Türkiye
Amerika
Rusya
Japonya